já a kavkazani

výchova a výcvik kavkazáka

Když vím odpovím -když nevím nic nepovím...
Doporučené:


Měli byste se přihlásit ?
Jestli máte čas a chuť, měli byste určitě přihlásit psa do kurzů poslušnosti.Začněte v školce pro štěňata , ve které se štěňata všech velikostí učí základní věci , zatímco mají příležitost setkat se a uvítat jeden s druhým , je to stejně o socializaci jako o dobrých způsobech . Co se v kurzu naučíte , můžete procvičovat doma . A jestliže něco zvrtáte , při příští lekci se vám dostane pomoci .


Moje vlastní zkušenost :
Já do školky pro psy nechodila ani s jedním psem , u toho staršího proběhla socializace dobře a malá je ve fázi 1.stupeň puberty a nejsou na to peníze , takže ji učím jen to ,co od ní budu chtít každý den , to jest 3 základní povely -
Ke mně
 K noze ! ( při chůzi na vodítku )
  Čekej ! ( v případě že je na volno a zaběhne dál , než mi je příjemné)


KPP jsou silně smečková zvířata .Žijí v souladu s pravidly smečky a každá smečka má jen jednoho vůdce .
Hádejte koho ?
To jste vy !
Potvrďte své postavení autority , určete pravidla a buďte spravedlivý a dobrosrdečný ve všech jednáních se svým psem .
Bude považovat malé děti za své sourozence , ale ten kdo jej cvičí ,kdo jej krmí , kdo o něj pečuje , kdo od něj očekává spolupráci , to je jeho vůdce.A toho , kdo vede , musí poslouchat.


Moje zkušenost :
Mohu jen potvrdit , ano , pokud ovšem pes , ve vaší "směčce" objeví skulinu , bude chtít toto místo zabrat pro sebe .
A ještě jedna věc , KPP je pes jednoho pána ,ale je důležité mu vštípit ,od mala , že jsou i jiní členové rodiny ve které žije ,které musí v případě ,že páníček není k dispozici poslechnout také ,toho docílíte jedině tím , že se mu celá vaše smečka bude věnovat , to znamená hrát si  s ním a při hře , nenásilnou formou , cvičit povely , které už zná .
V žádném případě psa netlučte , ani rukou , ani ničím jiným .


Zlaté pravidlo :
Zlaté pravidlo při výchově psa je jednoduchost.
Na každý povel má být možná jen jedna reakce.
Procvičujte povel , dokud ho pes nezvládne dokonale a bez váhání .
Povely opakujte , ale ne monotoním hlasem .
Psi se dokážou nudit jako lidé.

No tak tady je dost věcí které s KPP snad ani nemůžou souviset . Z vlastní zkušenosti vím , že když jsem se svým starším psem procvičovala , základní povely , sedni , lehni , vstaň , udělal to nejvýš třikrát ,a dost , prostě mi ukázal že to umí a stačilo , nucením jsem ničeho nedosáhla , naopak pes se urazil a znechucen ode mně odešel .
Hodit mu aport ? tak se urazí dvojnásob .

Když máte špatnou náladu ,psa necvičte , pes to vycítí a bude se chovat podle toho , poslušnost procvičuji pouze na vycházkách , a to zejména přivolání .


Tak pojď !
Mnoho lidí používá Tak pojď spíše než K noze , když učí své psy chování na vodítku.Zní to více  jako zábava! Když začínáte s chůzí u nohy , ať už použijete jakýkoli povel , vždy vykročte levou nohou. To je ta vedle psa , v případě ,že by někdo zapomněl.
Vodítko se snažte mít volné , jinak se pes naučí nežádoucímu chování , tahat , věřte mi je to hodně nepříjemné , a není to ani hezké , být vláčen psem po ulici .
Když pes táhne , řeknu K noze , a krátce škubnu , nebo se zastavím a znovu se rozejdu, osvědčila se mi metoda , že jsem  se otočila šla jiným směrem , než původním .
Dneska mi čubinka chodí u nohy úplně báječně a tahání je minulostí .Jakmile začne pes rychle a správně reagovat na povely , je čas omezit pamlsky .
Více chvalte slovy , ale jestliže stále pes hledá ve vaší ruce pamlsky , můžete ho začít učit pokynové povely.

Tak to je z výcviku mých kavkazanů vše , ještě bych chtěla říct , že ne přesnost provedení povelů, ale důslednost , mi přinesla vytoužené ovoce , ať už jsem vydala jakýkoli povel , trvala jsem na tom aby povel splněn byl , jedno jestli si u toho lehl , nebo sedl , ale aby poslechl , časem se vše ustálilo do nějaké přijatelné formy samo , ale nikdy jsem nenechala psa ,aby se vychovával sám .
To bych už asi byla sežraná .
Poslední komentáře
03.03.2010 22:33:37: hezké
 

Copyright © název


Tento web vznikl 10. 02.2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one