já a kavkazani

výchova a výcvik kavkazáka

proč socializovat ?

Pro všechny kdo mě a Bellišu znáte a i pro ty co nevědí o KaO skoro nic a chtěli by tak vám tady napíšu jeden poznatek co se mi děje při výletování s Belliškou po krásách českých .
Že svou čubísku rozmazluju a socializuju do aleluja asi už z mých stránek víte .
Co mě ale pokaždé dostane do vrtule je údiv lidí ,které potkáváme na svých toulkách , proč jsou všichni ti lidé tak šokovaní povahou mé čubinky ?
Odpověď je jednoduchá , prostě proto že u všech těchto neznalců přetrvává chybná informace o tom , že KaO musí být zlý a nebezpečný .
Prosím Vás lidi , otevřete oči , sundejte si ty klapky , nevím jak se žije se zlým psem , ale musí to být strašný život .
Jestli Vás baví zavírat psa pokaždé když někdo přijde na návštěvu , klepat se strachy když náhodou uteče aby někoho nezabil ,  nemoct s ním jít ani na procházku natož na výlet , pak ano , nesocializujte , držte se své představy o zlé a nebezpečné šelmě .

povaha KaO není o tom že jsou zlí a nebezpeční , ale o tom , že jsou silní a vědí to ,ale nezneužívají toho, jsou vyrovnaní , ale nekompromisní , neuplatní , sebevědomí i když nevyzpytatelní , tak ovladatelní svým pánem , pro kterého se postaví i klidně i na uši ,když to bude potřeba .
Takový správný pes , zasahuje proti narušiteli bezkontaktně a když se dostaví pán , měl by ho nechat převzít kontrolu nad situací a víc se mu do toho neplést ani kdyby mu lezl do boudy .

Můj přístup k mým psům a následkem toho jejich povaha jsme často vysmíváni , proč ?
To netuším , z části jistě také pro závist ,  když se porozhlédnete po mých stránkách , prohlédnete fotky , určitě vám neujde kde všude se moje štěně pohybuje , mezi lidmi,mezi dětmi , mezi psy ...
A to je právě podstata problému , kdy někteří tvrdí že je to imitace KaO :) díky socializaci si můžu dovolit nechat Bellišu pohladit cizím 3 letým dítětem stejně jako 70 letým staříkem , který byl doslova nadšen hebounkou srstí jejího kožíšku , proč neudělat radost děcku , staršímu člověku který miluje psy ?
Belliša to snese a navíc ji těší že já mám radost z toho že se nechá muchlat , věřte mi , nedělá to kvůli sobě , dělá to proto že mě to těší .
Nevěřili byjste ,ale ta samá Belliša ,pokud je na svém  , nepustí na pozemek který střeží , ani ty co zná :) a že jich je :) každá návštěva musí počkat pěkně za brankou dokud nepřijdu a nepřevezmu kontrolu nad situací .

Děkuji za Váš čas .
Poslední komentáře
16.06.2010 20:54:37: tak má vypadat správný KaO a né ty bestie, které si lidi vychovávají :-)))žádná imitace, ale dokonal...
 

Copyright © název


Tento web vznikl 10. 02.2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one