já a kavkazani

nepravidelný deníček

17.02.2010

Tak opět na prochajdě , dnes jsme šli později , než obvykle , vyšly jsme si až kolem půl čtvrté,ale protože už se nám dny maličko prodloužili tak to bylo fajn i tak , a navíc ted k večeru byl les poněkud živější než za časného odpoledne .
Když jsem tak pozorovala tu malou řádící čertici , tak jsem vzpomínala jaké to bylo před 12 lety s Badíkem. Zrovna nějak touto dobou jsme se stali majiteli našeho  prvního kavkazáka , a shodou okolností už byl také 4 měsíční , ovšem v porovnání s Bellčou poněkud menší , víc připomínal medvídka než pejska , no ale řáděcí nápady mají oba stejné , i Bada jsem musela hlídat ,aby mi nesbíral nic co se nedá sežrat ani co se sežrat dá .
Vzpomínám si jak si s chutí pochutnal na kapesníku , který někdo ztratil , než jsem doběhla k němu abych mu ten nevábně vypadající hadřík vytáhla z huby , radši ho spolknul , já pak strachem celou noc nespala a chodila jsem koukat jestli štěně žije a nemá nějaké bolesti( druhý den jsem ten hadřík vytahovala štěněti odněkud jinud , protože se nemohlo vyprázdnit )  .
Dnes jsem si málem prožila to samé , že by se historie opakovala ?
Naštěstí je Bella poslušnější a nechtěla žrát kapesník , jen kousek papírku od bonbonů mentos , asi jí to vonělo a nebo se jí líbili barvičky , naštěstí na povel Fuj! papírek honem pouštěla z tlamičky , ten jsem popadla já  a nenápadně ho zahodila tak aby si toho nevšimla kam ho hážu . .Jak ji znám , byla by schopná si pro něj znovu jít a ještě se u toho hihňat jakáže to není legranda .
Jo jeden musí být pořád ve střehu , malý pes je jako malé dítě , taky může spolknout korálek na příklad že ? Takže hlídat a učit a zlepšovat poslušnost  .
Začínám být z toho celá nesvá a pořádně urvaná , ještě že mám jen jedno štěně a ne dvě , i když Bellinka vydá někdy za čtyři pejsky . Kde ta bere energii to mi někdo řekněte , ať si můžu jít stoupnout do fronty , třeba na mě něco zbyde .
Jinak les s blížícím se jarem ožil , viděli jsme zajíce a srnky ,a dokonce datla , přes cestu nám přeběhli dvě veverky , a co mě překvapilo nejvíc zpěv ptáků , sem tam se ozvalo zapískání lesních ptáčků , jako by zvířátka tušila ,že ta hloupá zima brzy skončí, však já se taky moc těším na jaro , na sluníčko , to budou teprve procházečky jedna báseň .


Tak a už nic zajímavého není ... takže zase příště ... ahoj
Poslední komentáře
19.02.2010 23:03:57:
17.02.2010 21:11:34: Koukám, že je Bella vážně vycepovaná:-))s tou energií bych ráda pomohla, ale bohužel nevím, kam na t...
 

Copyright © název


Tento web vznikl 10. 02.2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one