já a kavkazani

nepravidelný deníček

13.02.2010

13-tého , je prý nešťastný den , ješťě  že není pátek,
ale pro mě to byl vždy den šťastný,  13. prosince , jsem přemluvila manžela ,že nutně potřebujeme nového mladého psa a ještě tentýž den , jsme se jeli podívat na naši Bellušku , tak co se na tom datu změnilo, nebo snad můžu považovat za šťastné , že při setkání s NO na dnešní prochajdě jsme ani jedna nedošli k úhoně ? No asi jo a měla bych za to vzdát poctu bohům , kteří stáli při nás , vím , že se ještě mnohokrát setkáme s nevychovanými psy , budiž nám tato zkušenost poučením pro obě , i když to byl tedy zážitek to vám povím .
Ceta sevřená po obou stranách vyhrnutým sněhem asi tak do výšky 90 cm, široká právě tak aby pohodlně projelo osobní auto, já se štěnětem na jedné straně vlevo , pár s NO na pravé  straně  , NO na flexi vodítku , pár ,objímajíce se kolem pasu , nevšímající si co se děje kolem zareagoval až v momentě ,kdy jejich čokl ,po malé vystartoval , kritická situace , oba zaklekli, chytli psa za obojek,  a udělali nám místo abychom mohly projít , pes výhružně vrčel , vzpínal se , škubal sebou , jeho rozevřená uslintaná tlama byla ode mně asi 1 metr . Vyděsil mě a moje čubička to poznala , otáčela se po něm , ale zůstala u nohy , jen jednou se snažila dostat přede mně ,ale nekompromisním cuknutím za vodítko ,jsem ji  ukáznila a vrátila na místo kam patří pes , to jest moje levá noha , co mě však šokovalo nejvíc bylo , že ze strany pána NO , nebyl vydán jedinej povel , kterým by ukáznil svého psa .
Byla jsem rozlobená  , rozhozená ,ale nic se nikomu nestalo, i když se mi ještě chvíli v hlavě odehrávaly katastrofické scénáře , vím že na tohle setkání nikdy nezapomenu , a moje psí holka asi taky ne , jen nevím jak se na ní tato zkušenost podepíše v budoucnu , to ukáže až čas.

Tak a teď k veselejším věcem , moje důslednost při výcviku , dnes přinesla svoje první ještě mírně nezralé ovoce a tudíž ho nechám pěkně dozrát , chodí mi u nohy . konečně jsem si vychutnala ten pocit ,kdy jde pes vedle mě , vodítko volně , žádné zběsilé tahání , jen občas prudce vyrazí dopředu, když se  jejím zorném poli objeví nějaké dítě , nebo kráčející osoba , na tom budeme muset taky ještě řádně zapracovat , a že to bude fuška , ale věřím že i to nakonec zvládneme .

to je k dnešnímu dni asi vše , protože jinak se už nic zajímavého nestalo , nechám další den co nového přinese a opět se s vámi podělím ... zatím ahoj ...
Poslední komentáře
13.02.2010 23:17:56: Také se nám stává, že se potkáme se nezodpovědnými majiteli pejsků a ještě se na vás dívají, co si t...
 

Copyright © název


Tento web vznikl 10. 02.2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one