já a kavkazani

nepravidelný deníček

11.02.2010

já ,kavkazani a radosti a strasti s výcvikem
Vychovávat psa je těžší než vychovávat dítě , postěžovala jsem si své sestře ,která  má dva kluky 8 a11 let , načež mi bylo odpovězeno , že ten pes aspoň neodmlouvá.
No tak tím si nejsem tak jistá , kolikrát jsem si při výcviku říkala ,že se na mě hafan kouká jako když si nejsem jistá o čem mluvím

Je pravdou že pes kavkazský se necvičí , lépe řečeno nejde cvičit jako např.NO , vojenský dril je těmto psům cizí , nikdy jsem netrvala na  přesnosti splnění povelu ,ale velký důraz jsem kladla na to ,aby povel splněn byl.
příklad , : pes byl na volno , náhle se v mém , zorném poli objevil cyklista , kavkazan je pes velkého vzrůstu , a lidi se ho bojí . Takže moje reakce byla , okamžité vydání povelu ke mě !
NO by přišel a sedl si přede mě , u kavkazana mi stačí ,že přijde ke mě , a je mi jedno jestli si sedne nebo zůstane stát , psa připnu na vodítko nebo ho přidržím za obojek s pochvalou hodný , a počkáme až cyklista přefrčí, vždycky jsem své psy  učila jen to co jsem od nich požadovala každý den , a protože jsem pohybově velmi aktivní a toulky přírodou mám moc ráda , beru své psy pokud možno všude sebou , tedy teď už jen jednoho , toho mladšího

Základní výcvik , máme docela dobře zmáknutý i s tou malou piraňou .
Umí sedni , lehni , čekej , a zákazové povely ,ale v těch má trochu hokej ...


Jedinej problém co jsem měla , bylo , že jsem si špatně vyložila pojem socializace psa , snažit se , aby byl na lidi hodný .
To ovšem neznamená že se bude bratříčkovat s každým koho potkáme , ano existují i jiní lidé , ale jsou fuj ! Míjíme je , ale nekámošíme s nima , trochu jsem to přeháněla a je to asi 2 dny , co mi moje čubička přestala na každého kolem jdoucího přehnaně radostně  vrtět ocáskem a nadšeně se k němu snažit dostat ,aby  získala pohlazení .
Možná by ji to časem přešlo samo , až by dospěla , protože z kavkazana nikdy nebude zlatý retrívr ,vrtící na každého ocáskem .
Pochopila velmi rychle a díky bohu bez , nějaké fyzické či jiné újmy , ne všichni mají pejsky rádi , a taková dotěrnost , jakou předvádělo to malé chlupaté torpédo , by jí mohla taky vynést pořádné kopnutí , od nějakého toho nepejskaře .
další problém byl se zákazovými povely , NE,NESMÍŠ a FUJ!!
Tady jsem dělala další velkou chybu , že jsem používala , a často všechny povely najednou , je zapotřebí , rozdělit si je , a dodržovat , kdy jakej povel dát .
Jinak bude mít pejsek v hlavě hokej a všechno snažení bude na nic .
Se zákazovými povely mi to moc nejde ,takže zkouším psa naučit pozitivně myslet za pomoci klikeru , takhle se odnaučila tahat na vodítku a máme náskok na chození u nohy , šlo to dobře i v případě nežádoucího chování , jako bylo okusování koberců a nábytku , když klidně leží , kliknu ,pochválím ji a dostane mlsku , většinou piškotek .
Ani při nácviku chůze u nohy , nešetřím pochvalou a piškoty nosím po kapsách už automaticky .

Tak to je dnešnímu dni asi tak vše ...
ten starší už  na prochajdy nemůže , jeho zdravotní stav mu to už nedovolí .
Poslední komentáře
11.02.2010 21:45:03: Moc děkuju , ještě je to nehotové , ale postupem času ,až se tady budu více orientovata zvyknu si tu...
11.02.2010 21:13:58: Žanet,supééééér smiley${1}
11.02.2010 18:57:45: Moc hezký a zajímavý a pravdivý
 

Copyright © název


Tento web vznikl 10. 02.2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one