já a kavkazani

já a bubáci

Jak jsem viděla bubáky

Tak tady se s vámi podělím o svoje prvotní zkušenosti s bubákama , Co to je Bubák ? No většinou je to , to , čeho se bojíte nejvíce . Jo vím , že se říká čeho se bojíš to k sobě přitahuješ , a jelikož já jsem dosti pověrčivý tvor , tak jsem se snažila všechny bubáky ,když už ne ignorovat ,alespoň si je nepouštět do hlavy . Jenže někdy to prostě nejde .

Bubák č.1 - můj největší a nejstrašnější bubák  - Torze žaludku :
Dokud jsem nevěděla o co gou , nedělala jsem si s tím vůbec žádné starosti , v momentě kdy jsem zjistila co to je, bubák narostl do obřích rozměrů a strašil mě i ve snech .
Byla jsem z toho tak vyklepaná , že jsem po každém krmení až úzkostlivě sledovala čubinku jestli nemá bolesti ,nebo se nějak divně nekroutí a podobně , přihodilo se mi že se mi čubička přežrala piškotů ke kterým se fikaně dostala v nestřeženém okamžiku a když už tam byla tak se pozvala , a to tak šikovně že jsem o tom vůbec nevěděla , no přišli bolesti spojené se zácpou , ve tři ráno jsem už nemohla strachy a obavami vydržet a milou pesu jsem vzala na procházku po vsi , za prvním rohem vytlačila bobek a bylo po problému , uff tentokrát to dobře dopadlo , zahrála si semnou jen strašný divadlo . Při líčení , tohoto zážitku přátelům , mi bylo důrazně doporučeno , nesleduj ji pořád , ten pes onemocní už jen z toho jak ji pořád sleduješ .

Bubák č.2 - klouby na předních nohou (zápěstí) - špatný růst :
Tak to jsem se dozvěděla až  dnes , že velké kouby jsou u štěnat normální , protože rostou rychleji než dlouhé kosti , pravda ovšem je že Bella byla dlouhou dobu silně přestavěná a předek ne a ne dohnat v růstu zadek , už se to lepší , viditelně dorovnává a klouby strácejí na své obrovitosti , takže další bubák zažehnán .

Bubák č.3 - změny v srsti - jde o odřeninu
Tak tohle zranění jsem jí nejspíš způsobila já sama nešetrným zatáhnutím za vodítko , byla jsem na ni zlá ,když se to přihodilo , nechtěla mě poslouchat , tak jsem prudce škubla vodítkem a Bella upadla , no popotáhla jsem ji kousek po zemi a tím zřejmě došlo k odřenině , pak si to  vylízala a o tři dny později se jí tam uděla bolák , není to nijak závratné ale je s tím práce s ošetřením . Vyděsila jsem se že chytla svrab , nebo něco podobného , a než mi došlo , že tohle už jsem zažila ale u jiného psa , tak byl veterinář na cestě , no dobře mi tak , že jsem byla  za blbce . Ani nevíte kolikrát jsem se v duchu té své holce rozmazlené omlouvala . A jak moc mě to mrzí a bude ještě dlouho mrzet .
Ale nechat si poroučet od 5 měsíční kavkazí puberťačky tedy rozhodně nenechám a když já jdu rovně tak pes půjde u nohy taky rovně a hotovo .
Myslím , že se taky poučila ,že panička ji miluje, ale má jen jedny nervy .

Bubák č.4 - krádež psa na psí zápasy :
 Jak jsem na takovou hovadinu přišla ? Díky mejlu od nebudu jmenovat  , který mi napsal že si mám dát pozor na štěně , že se kradou velcí psy na psí zápasy . Tak tenhle bubák mě přestal strašit až ,když Bella vyrostla natolik , že bylo jasně patrné , že ted už by se ukrást nenechala .


Tak to jsou mí bubáci .
A co dodat na závěr ? Jen jedno, čím víc se v hovně štouráš , tím víc smrdí .
Ono někdy méně ,znamená více .
Poslední komentáře
30.03.2010 22:04:06: Dobře jsi vyřešila bubáky, nemá cenu se zbytečně stresovat, chápu, že máš strach o princeznu, kdo by...
 

Copyright © název


Tento web vznikl 10. 02.2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one